Čo si ten Fico o sebe myslí? Mlčiaca väčšina už nebude mlčať.

Autor: Marián Kališ | 9.2.2016 o 10:57 | Karma článku: 12,49 | Prečítané:  1787x

Fico nám v posledných dňoch ukazuje, že ak ide o jeho preferencie, tak dokáže byť v určitej veci aj osobne vysoko angažovaný. Posledné volebné prieskumy ho tak znervóznili, že robí jednu tlačovku za druhou. ​

 Očakávali by sme, že na svojich tlačovkách sa bude venovať témam, ktoré momentálne zaujímajú väčšinu normálnych Slovákov, čiže školstvu a zdravotníctvu. Zdá sa však, že toto ho až tak netrápi. Alebo možno aj trápi, ale uvedomuje si akú „kvalitnú prácu“ jeho stranícki nominanti (2 za zdravotníctvo a 3 za školstvo) počas posledných 4 rokov vládnutia strany SMER v prospech týchto rezortov odviedli. Stačí len pripomenúť posledné kauzy – piešťanské CT, tetu Anku, maséra Kostku a na druhej strane vtipnú, ale trochu drahú didaktickú pomôcku sifón. Nechcem nudiť a zvyšovať adrenalín čitateľov vymenovávaním všetkých káuz, všetci si ich všetky dobre pamätáme. Vláda a osobne, pán premiér, pri týchto dvoch rezortoch úplne zlyhali. Treba uznať, že pri tejto téme nové voličské hlasy SMER získa ťažko.

Jednoduchšou cestou je nájsť tému, ktorá ľahšie uspokojí masy jeho voličov. A v populizme je náš pán premiér odborník. Dobrí zamestnanci a zlí podnikatelia. Podvodníci. Nenažranci. Štát im vytvára úžasné podmienky, všetko zjednodušuje a oni, nevďačníci okrádajú zamestnancov a náš štát o dane. Z čoho potom máme rozdeľovať peniaze? No, ale úprimne, náš pán premiér nemá až taký zlý vzťah k podnikateľom. Dokonca s mnohými je aj veľký kamarát. Má to len jednu podmienku, pomôž nám a aj my ti pomôžeme. Keď bude treba aj oko zažmúrime. Aj dve. Veď naši ľudia už obsadili všetky dôležité miesta na polícii, súde i prokuratúre. A nad všetkým dohliada náš nezávislý Ústavný súd. Netreba sa ničoho báť. Veď takto to ostane ešte niekoľko rokov.

Prečo potom tá nervozita? Môže nejaký pošahanec vykoľajiť premiéra z jeho vysnívanej cesty „ku krajším zajtrajškom“? Veď všetci vedia, že je to blázon. Šašo. Nech si kričí „Fico chráni zlodejov“. Ale, prečo padajú preferencie? To pán premiér nedopustí! On všetkým ukáže!  A ukáže im aj kto je ten Matovič jeden.

Pán premiér, nebuďte trápny. Nie jeden človek v tejto krajine kričí, že chránite zlodejov. A nie je to len 150 ľudí na jednej kandidátke, ktorá má svoj hlavný program v boji proti korupcii a rozkrádaniu tejto krajiny, ktoré je organizované z najvyšších politických kruhov. Mlčiaca väčšina Vám už neverí. Ľudí, ktorí to zlodejstvo za posledné štyri roky videli v priamom prenose, už neumlčíte. Jedného, dvoch možno. Pár si ich aj kúpite. Stále tu bude však veľa statočných ľudí, ktorí majú záujem žiť v kultúrnej a prosperujúcej krajine a ktorí už nedopustia, aby sa zopakovali ďalšie 4 roky rozkrádania Slovenska.

Vaša moc bude už len slabnúť. Sklamali ste. Sklamali ste veľa ľudí. Veľa obyčajných ľudí, ktorých záujmy ste nikdy nesledovali. Ľudí na ktorých stranu ste sa nikdy nepostavili. Ľudí, ktorých ste klamali a kupovali si lacnými balíčkami. Postavili ste sa na stranu druhú. Na stranu zlodejov a ich záujmov.

A toto Vám obyčajní ľudia nikdy nezabudnú. Možno sa budete mať možnosť o tom presvedčiť už v týchto voľbách. Božie mlyny melú pomaly, ale isto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?