Zastavme Fica a jeho zneužívanie moci.

Autor: Marián Kališ | 16.2.2016 o 11:04 | (upravené 18.2.2016 o 21:04) Karma článku: 12,46 | Prečítané:  1644x

Máme už dosť demokracie? Tých 26 rokov od pádu komunizmu nám stačilo? Nič dobré sa za ten čas na Slovensku neudialo? Nemá to už cenu ďalej skúšať? Je nám to už všetkým jedno?

Hrozne som nešťastný a trápim sa. Každý deň čítam noviny a desím sa, čo tam zase bude napísané. Ale väčšinou je tam stále to isté. Nové a nové príklady zneužívania moci našich „mocných“, Fica a jeho zbojníckej družiny. Zdravotníctvo, ktoré slúži ako dojná krava pre vládnych politikov a ich kumpánov. Nemá význam stále dookola rozprávať o nákupoch predražených a často aj nepotrebných prístrojov, preferovaní financovania sprivatizovaných činností na úkor nemocníc a lôžkovej starostlivosti, politického krytia exportu liekov, atď. Školstvo, ktoré je neskutočne podfinancované, ale napriek tomu tam prebieha jeho drancovanie cestou nákupu nezmyselných učebných pomôcok, kníh a zavádzania výpočtovej techniky resp. elektronizácie. Dôchodková reforma postavená na znefunkčnení druhého piliera a následnom zmanipulovaní ľudí a zmocnenia sa ich súkromných úspor prevedením poistencov z tohto piliera do prvého piliera. Predražené upratovanie, stráženie a zavádzanie výpočtovej techniky vo všetkých štátom ovládaných odvetviach. Štátom financovaná výstavba hlavne diaľnic. Miliardy lietajú hore dole. Veď z cudzieho krv netečie. Zo 4 miliárd sa spravia dve, to je ten, akože lepší príklad. Častejšie je to o tom, že vláde spriaznená firma to spraví aj za dvojnásobok toho, čo by sa dalo normálne vysúťažiť.

Nenažranosť mocných nemá hranice. A najvtipnejšie na tom je, že mocní sa nabalia, menší to spravia a peniaze nedostanú. Ale náš pán dobrodinec vymyslí riešenie a mnohí sú mu za to aj vďační. Čo na tom, že sa na to všetci poskladáme?

Nechcem pokračovať už v tomto duchu. Toto takto nemôže ísť do nekonečna. Naša trpezlivosť má svoje hranice. Už si viac nemôžeme dovoliť byť apatickí a uzavretí sami do seba. Je čas, aby sme dali o sebe vedieť. Veď nič lepšie ako demokracia vymyslené nebolo. Treba si ju však zaslúžiť. Treba nahlas povedať, že nesúhlasíme so zneužívaním moci, s manipulovaním s políciou, sudcami, prokurátormi, Ústavným súdom. S manipulovaním ľuďmi, ich ohlupovaním a kupovaním navýšením dôchodku o 1,9 euro, plynovými vratkami, nepodloženými sľubmi o krajšej budúcnosti. Súdruhovia na čele s Ficom mali dostatok času ukázať nám všetkým ako sa dá spraviť fungujúce zdravotníctvo, lepšie školstvo, polícia pomáhajúca ľuďom, vymožiteľnosť práva na súdoch, boj proti korupcii a zneužívaniu právomoci verejných činiteľov. Stačilo len zodpovedne spravovať túto krajinu a postaviť sa na stranu jej obyvateľov. Nie len pár vyvolených.

Vážení, mladí, starí, všetci, ktorým ešte trochu záleží na vývoji našej spoločnosti, demokracii, budúcnosti Slovenska, máme jedinečnú možnosť o tom presvedčiť už túto stredu 17. februára o 17. hodine na Námestí SNP v Bratislave. Naozaj už IDE O VŠETKO. Tak ako 17. novembra 1989. Vtedy sme sa spojili a spolu to dokázali. Spojme sa aj teraz, bez ohľadu na to akú politickú stranu chceme vo voľbách voliť. Veď boj za demokraciu a zneužívanie moci je spoločný pre všetkých, ktorí to s budúcnosťou Slovenska myslia vážne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?