Nebudem už voliť menšie zlo.

Autor: Marián Kališ | 26.2.2016 o 11:25 | Karma článku: 4,58 | Prečítané:  951x

Často sa s tým stretávame. Nepôjdem voliť. Nemám si koho vybrať. Všetci sú rovnakí zlodeji. Nebudem už voliť menšie zlo.

„Pozitívne“ na tom nevolení menšieho zla je, že si uvedomujeme, že súčasná politická garnitúra nie je dobrá. Sú to buď ľudia neschopní, alebo až veľmi schopní, ale len v tom ako politickú moc využiť čo najlepšie pre seba a svoje obohatenie. A tí ešte schopnejší aj vedia ako upevniť a udržať svoju neobmedzenú moc. Keď si toto všetko uvedomujeme, znamená to, že máme aj jasnú predstavu o tom ako by mal politik a politika vyzerať. Teraz už len zvládnuť domnienku, prečo by mali byť všetci politici rovnakí? Prečo by museli byť všetci politici zlí a zlodeji? Absolútne dobro asi neexistuje. V tom prípade nemôže existovať ani absolútne zlo. To znamená, že ľudia sa navzájom od seba líšia. Môžu byť dobrí a lepší alebo zlí a horší.

To isté aj politici. Môžu byť dobrí a lepší alebo zlí a horší. Posledné štyri roky nebolo všetko dobré a ani zlé. Vieme pomenovať veci, ktoré sa nám páčili a ktoré sa nám nepáčili. Veci, ktoré nám robili radosť napríklad rast ekonomiky a veci, ktoré nám vyrábajú vrásky. Mne vyrábajú vrásky najmä neuveriteľné rozkrádanie spoločnosti a korupcia, zneužívanie moci, pretrvávajúca nevymožiteľnosť práva, stagnácia zdravotníctva, znižovanie úrovne školstva, nesystémová sociálna politika a populistické strašenie utečencami.

Určite svojou voľbou nechcem voliť pokračovanie tejto devastácie našej spoločnosti. Ja viem koho budem v nadchádzajúcich voľbách voliť. Bude to OĽaNO. Napriek tomu, že so všetkým, čo je v programe daného hnutia nesúhlasím a ani sa mi nepáčia všetci kandidáti, nemyslím si, že budem voliť menšie zlo. Na to, aby som ich volil mi stačí, že toto hnutie sa jasne vymedzilo medzi ostatnými parlamentnými stranami ako najväčší bojovník proti korupcii. Za posledné štyri roky som mal pocit, že jediní nerezignovali na nadvládu a zneužívanie moci Smeru a neustále poukazovali na korupčné praktiky súčasnej vlády. Toto mi dáva istotu, že aj nasledujúce štyri roky v parlamente budú dôsledne dbať na to, aby sa zastavilo rozkrádanie spoločného majetku a zneužívanie moci. Túto istotu mi dáva aj veľa úžasných ľudí z kandidátky tohto hnutia. Či už sú to niektorí bývali poslanci hnutia alebo nové nezávislé osobnosti, ktoré doterajším životom a svojimi aktivitami dostatočne presvedčili o tom, že prácu v politike nepovažujú za nástroj obohatenia, ale možnosť ako pomôcť tejto krajine dostať ju na kvalitatívne vyššiu úroveň.

Iné strany, ktoré sa uchádzajú o vašu priazeň majú zase iné oblasti, v ktorých môžu byť veľkým prínosom pre budúcnosť našej krajiny. Niektoré sú silné v ekonomike, podpore podnikania, majú kvalitný program na zlepšenie fungovania zdravotníctva a školstva, súdnictva. V každej z týchto strán sa dá nájsť veľa zaujímavých ľudí. Ľudí, ktorí si zaslúžia váš hlas resp. krúžok. Presadením týchto ľudí do parlamentu môžeme postupne zvyšovať kultúrnu úroveň v parlamente a následne aj zvyšovať kvalitu práce nášho zákonodarného zboru. Tak sa môžeme postupne dočkať nekompromisného trestania korupcie, vyvodzovania zodpovednosti politikov a zavedenia systematických zmien, ktoré zvýšia kvalitu života na Slovensku. Najpodstatnejšie na tom však bude, že opäť by sme mohli byť hrdí na našu krajinu, na šikovnosť jej ľudí, kultúrnosť, demokraciu a vôbec na krajinu, v ktorej je radosť žiť.

Chce to len ochotu ísť voliť a znížiť sa aj k nejakým kompromisom. Našou voľbou dáme jasný signál, že s tým, čo tu bolo posledné 4 roky sme nespokojní a chceme zmenu. Už teraz, 5. marca môžeme spolu vytýčiť lepší smer vývoja našej spoločnosti. Nepremárnime túto príležitosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?